День героїв України

Щорічно 23 травня у нашій країні відзначається День героїв України. Сьогодні українці вшановують пам’ять усіх людей, які боролися за свободу та незалежність України за час її існування. Це дуже значуща та актуальна для нас дата. А також сумна, адже сьогодні також вшановують пам’ять полеглих за Батьківщину героїв.

Ідея пам’ятної дати, яка б вшановувала борців-героїв, зародилася в національно-визвольному русі під час Другої світової війни. Воно було встановлено на честь лицарів  Київської Русі, українських козаків, січових стрільців, гайдамаків, опришків, воїнів УНР, ОУН-УПА, герої Небесної сотні та російсько-української війни. Її запровадили постановою другого Великого збору ОУН у квітні 1941 року. Історично це свято ніколи не було офіційним. Після 1992 року про нього почали говорити вголос, проте дата все ще залишалась маловідомою. Масово про існування Дня Героїв заговорили після 2014 року.

Зараз українські воїни героїчно боронять нашу країну. Це свято військових, які захищають українську землю, а також волонтерів та медиків.

%d блогерам подобається це: