Історія

Чигиринський Свято-Троїцький монастир

Чигиринський Свято-Троїцький монастир, початок ХХ століття

В далекому 1938 році на околицях Чигирина, в мальовничій леваді, в приміщенні Свято-Троїцького жіночого монастиря була створена Чигиринська сільськогосподарська середня школа обліку.

Територія технікуму

Територія технікуму, 1960 рік

Виконуючи Постанову Ради народних міністрів Української РСР від 14.08.1938р. № 1118 «Про план прийому у 1938р. до вузів, технікумів та фахових шкіл республіканського підпорядкування» Чигиринська річна школа бухгалтерів була реорганізована на сільськогосподарську середню школу обліку.

Згідно з постановою Ради народних комісарів Української РСР від 10.06.44р. №654 «Про відновлення діяльності сільськогосподарських технікумів системи народних комісаріату земельних справ УРСР» відновлена діяльність Чигиринського бухгалтерсько – економічного технікуму.

В 1947р. був перейменований в Чигиринський бухгалтерський технікум Міністерства землеробства Української РСР.

У 1948р. – у Чигиринський сільськогосподарський технікум бухгалтерії Міністерства сільського господарства Української РСР.

З 1949р. по 1956р. технікум іменувався як Чигиринський бухгалтерський технікум Міністерства сільського господарства Української РСР.

Центральний корпус

Центральний навчальний корпус, 1956 рік

В 1956 році було змінено назву технікуму на «Чигиринський сільськогосподарський технікум бухгалтерського обліку»

З 1958 року в технікумі почало працювати заочне відділення.

В 1963 році було відкрито спеціальність «Планування сільськогосподарського виробництва».

В 1990 році було відкрито спеціальність «Товарознавство, постачання і збут».

В 1993 році ці дві спеціальності було закрито, а відкрито спеціальність «Правознавство».

10 січня 1994 року технікум зареєстрований як Чигиринський сільськогосподарський технікум

Відповідно до наказу №626 Міністерства аграрної політики України від 11 листопада 2005 року та наказу по технікуму №65 від 12.12.2005 року технікум було реорганізовано у відокремлений структурний підрозділ Чигиринський технікум Уманського державного аграрного університету.

В 2010 році, в зв’язку з присвоєнням звання національного Уманському університету, технікум перейменовано у ВСП Чигиринський технікум УНУС.

В 2014 році технікум перейменовано у ВСП Чигиринський економіко-правовий коледж УНУС.

Нині коледж готує молодших спеціалістів з денної форми навчання по спеціальностях 5.03050901 “Бухгалтерський облік” та 5.03040101 “Правознавство” на базі 9 та 11 класів. Навчання проводять висококваліфіковані викладачі, більше 90%, з них, вищої та першої категорій, в тому числі один кандидат технічних наук. Аудиторії забезпечені необхідним навчальним обладнанням та унаочненням. Комп’ютерні класи, мережа Інтернет, комп’ютерна правова база «Ліга – Закон» дають можливість вільного доступу до інформації при підготовці до занять як викладачам, так і студентам. Студенти повністю забезпечуються гуртожитком. Працює їдальня.

Випускники нашого навчального закладу мають можливість продовжувати навчання на старших курсах навчальних закладів України ІІІ-ІV рівнів акредитації.

До послуг студентів спортивний та тренажерний зали, спортивні майданчики. Працюють спортивні гуртки та гуртки художньої самодіяльності. Команди студентів коледжу є неодноразовими переможцями та призерами міста та району з футболу, волейболу, баскетболу.

За більш ніж 75 років Чигиринський коледж підготував близько 20 тисяч фахівців.

В 2014 році на базі коледжу створено навчально-консультаційний центр Уманського національно університету садівництва. Випускники коледжу по спеціальності «Бухгалтерський облік», мають можливість продовжувати навчання в стінах коледжу для здобуття освітньо-кваліфікаційних рівнів бакалавра та магістра по спеціальності «Облік і аудит».

Із 2014 року Чигиринський економіко-правовим коледж та Університет єврорегіональної економіки ім. Альчіде де Гаспері (Варшава, Польща) здійснює спільну підготовку юристів, спеціалізованих на праві Європейського союзу. Студенти денної форми навчання, за бажанням, починаючи із ІІ курсу можуть стати студентами-заочниками польського університету.

Випускники за три роки навчання отримають диплом молодшого спеціаліста  за спеціальністю “Правознавство” Чигиринського економіко-правового коледжу та європейський диплом бакалавра за напрямом “Урядове право” за спеціальністю “ Право Європейського Союзу”.

%d блогерам подобається це: