10 листопада – Міжнародний день бухгалтерії

Щорічно 10 листопада фахівці однієї з найточніших (і найулюбленіших) професій відзначають свято – Міжнародний день бухгалтерії (International Accounting Day). Це свято також часто називають Днем бухгалтера (Accountant’s Day). Це –  день повелителів дебету і кредиту!

Слово «бухгалтер» виникло в Німеччині. Спочатку осіб, які займалися веденням облікових книг називали «писцями», а з 1498 року за велінням імператора Максиміліана їх стали називати бухгалтерами.

 Ідея зробити загальне міжнародне професійне свято бухгалтера обговорювалася давно, адже майже в кожній країні існує своє професійне свято бухгалтера. Україна святкує День бухгалтера 16 липня.

Вибору дати Міжнародного дня бухгалтера  послужила подія кінця 15 століття – 10 листопада 1494 у Венеції була опублікована книга Луки Пачолі (Luca Pacioli) «Все про арифметику, геометрії і пропорції» (Summa de Arithmetica, Geometria, Proportioni et Proportionalita), в якій автор спробував підсумувати знання про математику того часу. Одна з глав книги називалася «Про рахунки і інші записи» (Particularis de computis et scripturis) і містила докладний виклад бухгалтерської справи Венеції.

Це була перша друкована праця про метод подвійного запису у бухгалтерії; праця, яка послужила основою створення комерційної бухгалтерії.

Описание: 10 листопада - Міжнародний день бухгалтерії (День бухгалтера)

У книзі була описана велика частина облікового циклу в тому вигляді, в якому вона відома і в даний час.

Пачолі описав використання журналів-ордерів і регістрів бухгалтерського обліку, також він зробив прогноз щодо того, що службовець не зможе спокійно лягти спати до тих пір, доки дебет не зійдеться з кредитом. Також у книзі були дані багато інших термінів, прикладів, одним словом, книга містила спеціальні знання, що вимагаються для повноцінної роботи бухгалтера.

Луку Пачолі називають «батьком бухгалтерії», хоча він не був ні винахідником, ні розробником системи бухгалтерії. Він всього лише описав методи, які використовували у своїй роботі венеціанські торговці в період італійського Ренесансу.

Численні подробиці бухгалтерських прийомів того часу, викладені Пачолі, стали основою, якою упродовж наступних чотирьох століть керувалися в спеціальних текстах і працях з бухгалтерії. Кращим доказом надзвичайної значущості роботи Пачолі можна назвати те, що його книга була надрукована 10 листопада 1494. А усього за 50 років до цього Іоанн Гутенберг винайшов книгодрукування окремими металевими літерами і знаками, тож друкування книги в той час обходилося ще вкрай дорого.

Бухгалтерія – одна з точних і найважливіших професій. Без бухгалтерів зараз            неможливо уявити собі життя, адже бухгалтерія так чи інакше стосується кожної цивілізованої людини. Від блискучих знань і досвіду наших бухгалтерів залежить функціонування будь-якої економіки.

Бухгалтери мають свій герб – це інтернаціональна емблема облікових працівників.

Цей день є святом для всіх,  хто пов’язаний з бухгалтерською, економічною чи аудиторською діяльністю. Свято відзначають викладачі економічних вишів, студенти та фахівці у сфері бухгалтерського обліку..

Ми всіх щиро  вітаємо і бажаємо  миру, міцного здоров’я, спокою, успіхів у навчанні та роботі і простого людського щастя!

Божих вам благословінь на добрі справи для нашої України!

%d блогерам подобається це: