Про пенсію треба думати змолоду

Постійними гостями у Чигиринському відділі обслуговування громадян  (сервісному центрі)  є студенти економіко-правового коледжу Уманського НУС. 26 лютого 2020 року у сервісному центрі відбувся День відкритих дверей – начальник відділу обслуговування громадян (сервісного центру) Оксана Філоненко провела екскурсію для майбутніх юристів та розповіла їм про основні принципи побудови пенсійної системи України,  залежність розміру пенсії від тривалості страхового стажу та заробітної плати, з якої сплачені внески. Молодим людям цікаво було почути про функціонування вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України та його можливості, про розвиток дистанційних форм надання послуг і консультацій Пенсійного фонду України, зокрема щодо нової моделі звернення громадян за призначенням пенсії через вебпортал електронних послуг Фонду – «Признач пенсію в «один дотик».

Студенти ознайомилися з роботою фахівців, починаючи з фронт-офісу. Головний спеціаліст відділу обслуговування Людмила Шаповал наголосила майбутнім юристам, що прийом документів починається з їх правової оцінки, акцентувала увагу на тому, що одними із найважливіших пріоритетів у роботі відділу є поліпшення якості обслуговування громадян, пришвидшення процесу призначення пенсій.

Продовжили спілкування із студентами за «кругли столом» у форматі запитань та відповідей. Молоді люди отримали інформацію щодо страхового стажу, важливості легалізації трудових відносин, обов’язкової сплати внесків тощо. Особливу цікавість у студентів викликала можливість добровільного соціального страхування та втрата соціальних гарантій найманими працівниками у разі зайнятості в тіньовому секторі економіки і отриманні заробітної плати в «конвертах». Для закріплення отриманої інформації юним правознавцям було запропоновано самостійно розрахувати пенсію за доведеними даними та проаналізувати вплив заробітної плати і тривалості стажу її розмір пенсійної.

         На завершення зустрічі головним спеціалістом відділу надходження доходів Валентиною Сердюк проведено Флеш-моб «Нелегальна зарплата – втрачена пенсія»

%d блогерам подобається це: