10 листопада у світі відзначається професійне свято бухгалтерів – Міжнародний день бухгалтерії або День бухгалтера. В багатьох країнах існують національні свята бухгалтерів, але цей день є міжнародним і засвідчує престижність, значущість і шанованість світовою спільнотою роботи бухгалтера .

Вибір дати для цього свята безпосередньо пов’язаний з публікацією книги Луки Пачіолі «Все про арифметику, геометрію та пропорцію». Ця важлива для історії бухгалтерської справи подія відбулася 10 листопада 1494 року. Тоді венеціанський письменник зібрав всі дані з математики, якими володіло на той момент людство, щоб систематизувати їх в одній книзі. Бухгалтерська справа докладно описувалася в розділі «Про рахунки та інші записи». Там можна було знайти інформацію про роботу бухгалтерів Венеції. Також він зробив прогноз щодо того, що службовець не зможе спокійно лягти спати до тих пір, поки дебет не зійдеться з кредитом. Методи бухобліку венеціанських купців і їхні терміни, які описав Пачіолі, використовуються і досі: подвійна бухгалтерія, журнал-ордер, дебет і кредит.
Бухгалтерський облік, по суті, існує з моменту оволодіння людьми навичок рахунку. Першим інструментом були пальці рук та ніг. Ази повноцінного бухобліку з’явилися в Стародавньому Єгипті кілька тисячоліть тому, коли придумали письмово фіксувати дії, вчинені з фінансами та субстанціями, що мають матеріальну цінність. У той далекий час бухгалтерів називали писарями. Вони вважалися важливими особами, майже як носій імператорського опахала.
Наразі бухгалтер є одним із найважливіших людей будь-якої компанії. Тяжкий тягар ведення доходів і витрат, звітів, спілкування з банками , фіскальною службою лягає на його плечі. А для всіх працівників, які отримують зарплату, бухгалтер – практично “божество”, що обдаровує смертних своєю милістю у день видачі зарплатні.
І викладачі обліково-економічних дисциплін, і студенти нашого коледжу – майбутні бухгалтери, не могли залишитися байдужими до цього свята. Тому комісія обліково-економічних дисциплін організувала та провела навчально-розважальний конкурс «Веселі активи» серед студентів І та П курсів спеціальності 071 «Облік і оподаткування». В ході змагання команди продемонстрували гарні фахові знання,в жартівливій цікавій формі презентували бачення своєї майбутньої професії, в конкурсі «Крокодил» зображували бухгалтерські терміни. Звучала музика, були танцювальні композиції, студенти переконливо довели, що вони веселі, кмітливі, дружні і талановиті.
До складу журі ввійшли не тільки викладачі, а і студенти випускної групи. В напруженій боротьбі команди набрали однакову кількість балів, ніхто не був засмученим, тобто, перемогла дружба.

DSCN6258